ZASADY GRY

jeśli chodzi o zasady to im mniej tym lepiej.
tu jest kilka których my się trzymamy.

WYPOSAŻENIE:

* rower -- jaki chcesz! większość z nas gra na kolarzówkach, ostrym kole, lub singlach (wolnobieg), ale grać możecie na obojętnie jakich rowerach - górskie na górskie / bmx na bmxy / składaki na składaki.
* młotki -- kije do gry możesz tak jak my, zrobić samemu (kijek narciarski + kawałek rurki gazowej).
* piłka -- najlepiej do "street hockey" na boisku. W sklepie sportowym, około 20zł.
* bramki -- najlepsze są paholki drogowe. jeśli ich nie macie możecie jak za dzieciaka zmajstrować bramkę z plecaka albo jakiejś zajebistej kurierskiej torby. słupki mają być rostawione na długość roweru.

PO KOLEJI:
wpierw dobieracie 2 drużyny po 3 zawodników: możecie dobierać się losowo, my najczęściej staramy się skompletować dwie drużyny które zagrają na podobnym poziomie.

MECZ:
mecz możecie ustalić na ilość "goli"- zazwyczaj gra się do 5 bramek lub czas - np 10 minut. rozgrywka rozpoczyna się od umiejscowienia piłki na środku boiska, po odliczeniu "3-2-1 POLO" obie drużyny ruszają z za linii swojej bramki.

UWAGI:

* podpieranie się noga -- jeśli ktos w trakcie gry dotknie ziemi czymś innym niż młotkiem, musi natychmiast przerwać grę i "zaklepać się" czyli dotknąć kijem wybranego przez was obiektu (dzwonek, znak, gałąź, słup - miejsce na waszą inwencję). najlepiej jeśli coś takiego znajdzie się na krawędzi boiska na wysokości środka (sugerujemy po obu stronach boiska).
* strzelanie bramek -- gol-punkt zostaje zaliczony wyłącznie jeśli piłka została wbita wąską-okrągła częścią młotka. bramka strzelona szeroką częścią nie zostanie zaliczona a gra toczy się dalej.
* jeżeli drużyna przejmuje piłke po straconym punkcie to piłka musi być podana co najmniej raz przed strzeleniem gola-punktu. to samo jeśli piłka w sytuacji pod bramkowej przeleci przez bramkę "od tylu".
* po bramce drużyna która strzeliła gola musi wrócić na swoją połowe boiska.
* jeśli ktoś wywróci słupek od bramki to pierwsze co robi to ustawia go na miejsce.

OSTATNIE MYŚLI:

* rzucanie kijem -- niedopuszczalne w trakcie gry, totalne frajerstwo.
* polo to gra mocno kontaktowa ale wyłącznie dopuszczana jest konfrontacja młotek-młotek / rower-rower / gracz-gracz (z zastrzeżeniem, że w ręku trzymamy kierownice albo kij) inne np młotek-gracz lub młotek-rower są niedopuszczalne. co nie znaczy że nie ujdą płazem jeśli nikt nie patrzy, myślę że tu można wspomnieć że kierownice jak i kije powiny mieć owijki - tak dla bezpieczeństwa.